Testowanie zdalne – przydatne narzędzia

Coraz częstszym pytaniem zadawanym przez nauczycieli, uczniów i rodziców jest zarówno forma, jak i realny wpływ testów na oceny w edukacji zdalnej. Nauczyciele zastanawiają się jak testować, by mieć podstawę do wystawienia oceny, tak by była uczciwa i miarodajna. W zależności od wieku i szeroko rozumianych możliwości, uczniowie nie zawsze bowiem są w stanie dostarczać prace do sprawdzenia i oceny przez nauczyciela. Poniżej lista przydatnych narzędzi do formułowania interaktywnych testów, quizów i kart pracy online:

Pamiętajmy jednak, że zachęta i pozytywne wzmocnienia budują motywację wewnętrzną uczniów i tym samym poprawiają ich wyniki. Testy czy quizy nie są same w sobie rozwiązaniem problemu konieczności wystawienia ocen. Mogą po prostu być wsparciem w tym procesie, a jednocześnie ciekawym narzędziem do urozmaicenia formy zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

O mnie

Magdalena Kaźmierkiewicz

Prywatnie - mama Małej Despotki (Karolki) i Pana Radosnego (Joachima) oraz żona Piotra, który wciąż inspiruje mnie do działania. Z wyboru - metodyk nauczania języków obcych (TE Sokrates), z pasji - twórca programów szkoleniowych (PASE 2018-19, IATEFL Poland 2019-). Nigdy nie brakuje mi pomysłów i energii, choć kawę uważam za napój życia :) Współtwórczyni startupu Fairylane - laboratorium twórczości aplikacji mobilnych do nauki języków. Na łamach bloga chciałabym podzielić się z Tobą wybranymi aspektami swojej pracy, a także osobistymi przemyśleniami. Miłej lektury!

Archiwa