Międzynarodowy Dzień Kobiet – kilka pomysłów do wykorzystania na zajęciach

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet:) To dobra okazja, by porozmawiać o istotnych, a jakże związanych z naturą kobiecą kwestii. Poniżej kilka pomysłów na aktywności na zajęciach językowych:

  1. „You are more beautiful than you think” – bardzo ciekawy film nakręcony przez Dove dotykający delikatnej kwestii postrzegania piękna, samooceny i tego jak mogą odbierać nas inni. To interesujący punkt wyjścia do dyskusji i warsztatowej pracy (nie tylko na zajęciach językowych:)) PS. Inne filmy nakręcone przez Dove , o podobnej tematyce, również się sprawdzą, np. „Dove Real Beauty Sketches- mothers and daughters” albo „Redefining Beauty One Photo At A Time”
  2. I’m proud to be a woman…” – to ćwiczenie specjalnie dla dziewcząt w tym szczególnym dniu. Oczywiście, szukamy minimum trzech powodów, które zapisujemy, kończąc zdanie i dzielimy się nim z innymi uczestnikami zajęć.
  3. Przygotowujemy nazwiska kobiet, które w przeszłości dokonały czegoś przełomowego, każdy uczeń losuje jedno nazwisko i szuka w internecie trzech interesujących faktów na temat życia tej osoby.

Udanego, pełnego pozytywnych refleksji Dnia Kobiet! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close

O mnie

Magdalena Kaźmierkiewicz

Uwielbiam być metodykiem. Im dłużej wykonuję tę pracę, tym większą upatruję w niej odpowiedzialność, wielowymiarowość i przestrzeń do rozwoju wszelkich kompetencji z pogranicza życia zawodowego i prywatnego. Każde spotkanie w metodycznej przestrzeni, zazwyczaj zagospodarowanej tematem efektywnego (i czasem efektownego też) nauczania jest okazją do refleksji, lekcji i działań ku temu, by jakość edukacji językowej była coraz lepsza. Moją misją jest towarzyszenie drugiemu człowiekowi w procesie rozwoju. Będąc metodykiem i pracując z nauczycielami, właścicielami szkół językowych, NGOsami, czy uczniami i ich rodzicami, mogę to robić nieustannie :) Współpracuję z IATEFL Poland - jako członek Zarządu ds. międzynarodowych i Teacher Development SIG co-ordinator, współpracowałam także z PASE (projektowo, m. in. jako koordynator merytoryczny konferencji). "Po godzinach" rozwijam Fairylane - współtworzony przeze mnie startup, w którym powstają nowoczesne rozwiązania do efektywnej nauki języków. Bardzo bliskie mi jest wspieranie nauczycieli i metodyków w dążeniu do dobrostanu, a także pomoc nauczycielom na początku swojej drogi zawodowej - tak, by czuli się zaopiekowani i wyposażeni w praktyczne narzędzia niezbędne w ich pracy. Na łamach bloga chciałabym podzielić się z Tobą wybranymi aspektami swojej pracy, a także osobistymi przemyśleniami. Miłej lektury!

Archiwa