Międzynarodowy Dzień Kobiet – kilka pomysłów do wykorzystania na zajęciach

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet:) To dobra okazja, by porozmawiać o istotnych, a jakże związanych z naturą kobiecą kwestii. Poniżej kilka pomysłów na aktywności na zajęciach językowych:

  1. “You are more beautiful than you think” – bardzo ciekawy film nakręcony przez Dove dotykający delikatnej kwestii postrzegania piękna, samooceny i tego jak mogą odbierać nas inni. To interesujący punkt wyjścia do dyskusji i warsztatowej pracy (nie tylko na zajęciach językowych:)) PS. Inne filmy nakręcone przez Dove , o podobnej tematyce, również się sprawdzą, np. “Dove Real Beauty Sketches- mothers and daughters” albo “Redefining Beauty One Photo At A Time”
  2. I’m proud to be a woman…” – to ćwiczenie specjalnie dla dziewcząt w tym szczególnym dniu. Oczywiście, szukamy minimum trzech powodów, które zapisujemy, kończąc zdanie i dzielimy się nim z innymi uczestnikami zajęć.
  3. Przygotowujemy nazwiska kobiet, które w przeszłości dokonały czegoś przełomowego, każdy uczeń losuje jedno nazwisko i szuka w internecie trzech interesujących faktów na temat życia tej osoby.

Udanego, pełnego pozytywnych refleksji Dnia Kobiet! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close

O mnie

Magdalena Kaźmierkiewicz

Prywatnie - mama Małej Despotki (Karolki) i Pana Radosnego (Joachima) oraz żona Piotra, który wciąż inspiruje mnie do działania. Z wyboru - metodyk nauczania języków obcych (TE Sokrates), z pasji - twórca programów szkoleniowych (PASE 2018-19, IATEFL Poland 2019-). Nigdy nie brakuje mi pomysłów i energii, choć kawę uważam za napój życia :) Współtwórczyni startupu Fairylane - laboratorium twórczości aplikacji mobilnych do nauki języków. Na łamach bloga chciałabym podzielić się z Tobą wybranymi aspektami swojej pracy, a także osobistymi przemyśleniami. Miłej lektury!

Archiwa