Sztuczna inteligencja, czy inteligencja sztuki

Przeglądając Internet można natrafić na prawdziwe perełki. Moim ostatnim odkryciem jest aplikacja webowa do… tworzenia obrazów z tekstu! Choć sztuczna inteligencja stojąca za tak powstałą sztuką bazuje na ściśle określonych szablonach i w dużej mierze „słucha” się operatora (czytaj: interfejsu białkowego lub po prostu człowieka) to efekty mogą czasem zaskakiwać. Mnie w zdumienie wprawiła interpretacja nazwy „Fairylane” (obrazek w zajawce). W takich momentach nie można nie docenić postępów w „uczłowieczaniu” AI. Z drugiej strony, komputerowy obraz nazwy mojej firmy pokazuje olbrzymią inteligencję sztuki, która niezależnie od źródła powstania, jest w stanie zachwycać. Z resztą spróbujcie sami na NightCafe.

Swoją drogą pomyślcie jak takie narzędzie może urozmaicić zajęcia z grupą! Tworzymy obrazek na podstawie kluczowego słowa naszej lekcji. Następnie:

Jako forma rozgrzewki: Pokazujemy komputerową kreację słuchaczom i pozwalamy im zgadywać, co sztuczna inteligencja miała na myśli 🙂

Jako urozmaicenie readingu: Wrzuć reading, który będziecie przerabiać (cały lub jego fragment). Pozwólmy AI trochę się pomęczyć z tekstem, a powstały obraz zaprezentuj uczestnikom grupy. Czy ich odbiór jest zbieżny z komputerowym wyobrażeniem? Czy może towarzyszą im odmienne emocje. A może niedoskonała inteligencja komputera sprowadziła go na manowce? Jest o czym dyskutować 🙂

Będzie mi miło, jeśli w komentarzach podzielicie się linkami do swoich kreacji 🙂 Owocnego tworzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close

O mnie

Magdalena Kaźmierkiewicz

Prywatnie - mama Małej Despotki (Karolki) i Pana Radosnego (Joachima) oraz żona Piotra, który wciąż inspiruje mnie do działania. Z wyboru - metodyk nauczania języków obcych (TE Sokrates), z pasji - twórca programów szkoleniowych (PASE 2018-19, IATEFL Poland 2019-). Nigdy nie brakuje mi pomysłów i energii, choć kawę uważam za napój życia :) Współtwórczyni startupu Fairylane - laboratorium twórczości aplikacji mobilnych do nauki języków. Na łamach bloga chciałabym podzielić się z Tobą wybranymi aspektami swojej pracy, a także osobistymi przemyśleniami. Miłej lektury!

Archiwa