Rodzicu, to miejsce jest dla Ciebie!

Mówi się, że gdy życie daje Ci cytryny to zrób z nich lemoniadę. Moja teściowa poszłaby jednak dalej i zasadziła pestki, by za jakiś czas wyrosły z nich piękne drzewka 😉 Taka też jest geneza tej sekcji. Inspiracją do jej stworzenia była prośba portalu mamadu.pl o komentarz do kilku wątpliwości rodziców, których wspólną płaszczyzną była bardziej (lub mniej) subtelna sugestia nauczycieli, aby w obawie o m.in. „zaszczepienie u dzieci złych nawyków” proces edukacji zostawić wyłącznie im. Dla zainteresowanych wklejam link to artykułu.

Przedstawione tam cztery sytuacje, które miałam możliwość skomentować, to właśnie pestki, które chcę przemienić w całe drzewo wypełniające swoimi owocami sekcję stworzoną z myślą o rodzicach.

Dlatego jesteś rodzicem dziecka w wieku szkolnym i masz pytania lub wątpliwości dotyczące jego edukacji, a może samemu chcesz uczestniczyć w procesie kształcenia Twojego dziecka, ale nie zawsze wiesz jak – zapraszam Cię do śledzenia tej sekcji, w której regularnie postaram się rozwiewać obawy rodziców. Podziel się w komentarzach lub na @kontakt swoimi wątpliwościami. Razem zadbajmy o prawidłową edukację naszych dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close

O mnie

Magdalena Kaźmierkiewicz

Uwielbiam być metodykiem. Im dłużej wykonuję tę pracę, tym większą upatruję w niej odpowiedzialność, wielowymiarowość i przestrzeń do rozwoju wszelkich kompetencji z pogranicza życia zawodowego i prywatnego. Każde spotkanie w metodycznej przestrzeni, zazwyczaj zagospodarowanej tematem efektywnego (i czasem efektownego też) nauczania jest okazją do refleksji, lekcji i działań ku temu, by jakość edukacji językowej była coraz lepsza. Moją misją jest towarzyszenie drugiemu człowiekowi w procesie rozwoju. Będąc metodykiem i pracując z nauczycielami, właścicielami szkół językowych, NGOsami, czy uczniami i ich rodzicami, mogę to robić nieustannie :) Współpracuję z IATEFL Poland - jako członek Zarządu ds. międzynarodowych i Teacher Development SIG co-ordinator, współpracowałam także z PASE (projektowo, m. in. jako koordynator merytoryczny konferencji). "Po godzinach" rozwijam Fairylane - współtworzony przeze mnie startup, w którym powstają nowoczesne rozwiązania do efektywnej nauki języków. Bardzo bliskie mi jest wspieranie nauczycieli i metodyków w dążeniu do dobrostanu, a także pomoc nauczycielom na początku swojej drogi zawodowej - tak, by czuli się zaopiekowani i wyposażeni w praktyczne narzędzia niezbędne w ich pracy. Na łamach bloga chciałabym podzielić się z Tobą wybranymi aspektami swojej pracy, a także osobistymi przemyśleniami. Miłej lektury!

Archiwa