Rodzicu, to miejsce jest dla Ciebie!

Mówi się, że gdy życie daje Ci cytryny to zrób z nich lemoniadę. Moja teściowa poszłaby jednak dalej i zasadziła pestki, by za jakiś czas wyrosły z nich piękne drzewka 😉 Taka też jest geneza tej sekcji. Inspiracją do jej stworzenia była prośba portalu mamadu.pl o komentarz do kilku wątpliwości rodziców, których wspólną płaszczyzną była bardziej (lub mniej) subtelna sugestia nauczycieli, aby w obawie o m.in. “zaszczepienie u dzieci złych nawyków” proces edukacji zostawić wyłącznie im. Dla zainteresowanych wklejam link to artykułu.

Przedstawione tam cztery sytuacje, które miałam możliwość skomentować, to właśnie pestki, które chcę przemienić w całe drzewo wypełniające swoimi owocami sekcję stworzoną z myślą o rodzicach.

Dlatego jesteś rodzicem dziecka w wieku szkolnym i masz pytania lub wątpliwości dotyczące jego edukacji, a może samemu chcesz uczestniczyć w procesie kształcenia Twojego dziecka, ale nie zawsze wiesz jak – zapraszam Cię do śledzenia tej sekcji, w której regularnie postaram się rozwiewać obawy rodziców. Podziel się w komentarzach lub na @kontakt swoimi wątpliwościami. Razem zadbajmy o prawidłową edukację naszych dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

O mnie

Magdalena Kaźmierkiewicz

Prywatnie - mama Małej Despotki (Karolki) i Pana Radosnego (Joachima) oraz żona Piotra, który wciąż inspiruje mnie do działania. Z wyboru - metodyk nauczania języków obcych (TE Sokrates), z pasji - twórca programów szkoleniowych (PASE 2018-19, IATEFL Poland 2019-). Nigdy nie brakuje mi pomysłów i energii, choć kawę uważam za napój życia :) Współtwórczyni startupu Fairylane - laboratorium twórczości aplikacji mobilnych do nauki języków. Na łamach bloga chciałabym podzielić się z Tobą wybranymi aspektami swojej pracy, a także osobistymi przemyśleniami. Miłej lektury!

Archiwa