Komunikacyjny wellbeing w czasach zarazy

Wszyscy narzekają. Aura raczej ponura. Nie możemy spotkać się jak dawniej, wypić wspólnie piernikowej latte w ulubionej kawiarni i ucieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu, którego nigdy za wiele w wirze świątecznych przygotowań. Ten rok jest jakiś inny… Brakuje nam drugiego człowieka jak nigdy dotąd, a komunikacja w systemie online nie sprzyja porozumieniu…

Jak, mimo wszystko, odnaleźć wellbeing w obecnych warunkach komunikacyjnych? Poniżej kilka pomysłów:

  1. Napisz do kogoś list. Nie maila. Nie SMSa. List, taki tradycyjny, jaki kiedyś pisali do siebie ludzie. Ja to robię regularnie i nieraz doświadczyłam widoku tej zaskoczonej, uśmiechniętej twarzy adresata 🙂
  2. Ugotujcie coś wspólnie, ale każdy w swojej kuchni – jak we francuskim filmie „Randka w ciemno„. Doświadczenie przyjemności z dawania – gwarantowane!
  3. Wyślij komuś drobiazg pocztą, paczkomatem czy kurierem. Po prostu zrób dla drugiego coś miłego 🙂 Przecież komunikacja to nie tylko rozmowy.
  4. Umówcie się na wspólne oglądanie czegoś – teatru, serialu, filmu. Spędźcie razem czas (z zachowaniem wszelkich wytycznych, oczywiście), tak jak to możliwe, ale razem. A co najważniejsze, podzielcie się wspólnie wrażeniami. 

Na deser, coś co mnie zafascynowało (zwłaszcza biorąc pod uwagę to jaki ten rok 2020 jest 😉 Poniżej dzielę się kalendarzem życzliwości na grudzień – bardzo wielowymiarowo komunikacyjny, prawda? 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close

O mnie

Magdalena Kaźmierkiewicz

Uwielbiam być metodykiem. Im dłużej wykonuję tę pracę, tym większą upatruję w niej odpowiedzialność, wielowymiarowość i przestrzeń do rozwoju wszelkich kompetencji z pogranicza życia zawodowego i prywatnego. Każde spotkanie w metodycznej przestrzeni, zazwyczaj zagospodarowanej tematem efektywnego (i czasem efektownego też) nauczania jest okazją do refleksji, lekcji i działań ku temu, by jakość edukacji językowej była coraz lepsza. Moją misją jest towarzyszenie drugiemu człowiekowi w procesie rozwoju. Będąc metodykiem i pracując z nauczycielami, właścicielami szkół językowych, NGOsami, czy uczniami i ich rodzicami, mogę to robić nieustannie :) Współpracuję z IATEFL Poland - jako członek Zarządu ds. międzynarodowych i Teacher Development SIG co-ordinator, współpracowałam także z PASE (projektowo, m. in. jako koordynator merytoryczny konferencji). "Po godzinach" rozwijam Fairylane - współtworzony przeze mnie startup, w którym powstają nowoczesne rozwiązania do efektywnej nauki języków. Bardzo bliskie mi jest wspieranie nauczycieli i metodyków w dążeniu do dobrostanu, a także pomoc nauczycielom na początku swojej drogi zawodowej - tak, by czuli się zaopiekowani i wyposażeni w praktyczne narzędzia niezbędne w ich pracy. Na łamach bloga chciałabym podzielić się z Tobą wybranymi aspektami swojej pracy, a także osobistymi przemyśleniami. Miłej lektury!

Archiwa