Pomysł na fotoprojekt na ferie i nie tylko

Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku zdecydowanie inne niż dotychczas, bowiem z powodu następstw pandemii koronawirusa wielu z naszych uczniów/ słuchaczy spędzi je w domu. Nie oznacza to, że nawet tych chwil spędzonych w domu mamy nie wykorzystać podczas zajęć!

  1. Poprośmy zatem uczniów, by robili telefonem przynajmniej jedno zdjęcie każdego dnia (zachęćmy, by codziennie było to zdjęcie wykonywania innej czynności/ innej sytuacji). 
  2. Następnie uczniowie przygotowują kolaż ze zdjęć (np. w programie Canva).
  3. W zależności od tego, jak dobrze członkowie grupy się znają (i w jakiej fazie procesu grupowego akurat są) losujemy osobę, która próbuje opowiedzieć o tym, co działo się podczas ferii kolegi / koleżanki lub autor zdjęć opowiada o feriach samodzielnie.

Można też poprosić uczniów, by wybrali jedno zdjęcie, a następnie do niego przygotowali pytania- zagadki dla innych uczestników zajęć. To zarówno pomoże w budowaniu relacji w grupie, jak i zachęci autorów zdjęć do mówienia. Zdjęcia, jak wiadomo są też świetną pamiątką, do której z pewnością przyjemnie będzie wrócić już po okresie bez zajęć.


A może Wy macie jakieś inne pomysły wykorzystania zdjęć? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close

O mnie

Magdalena Kaźmierkiewicz

Uwielbiam być metodykiem. Im dłużej wykonuję tę pracę, tym większą upatruję w niej odpowiedzialność, wielowymiarowość i przestrzeń do rozwoju wszelkich kompetencji z pogranicza życia zawodowego i prywatnego. Każde spotkanie w metodycznej przestrzeni, zazwyczaj zagospodarowanej tematem efektywnego (i czasem efektownego też) nauczania jest okazją do refleksji, lekcji i działań ku temu, by jakość edukacji językowej była coraz lepsza. Moją misją jest towarzyszenie drugiemu człowiekowi w procesie rozwoju. Będąc metodykiem i pracując z nauczycielami, właścicielami szkół językowych, NGOsami, czy uczniami i ich rodzicami, mogę to robić nieustannie :) Współpracuję z IATEFL Poland - jako członek Zarządu ds. międzynarodowych i Teacher Development SIG co-ordinator, współpracowałam także z PASE (projektowo, m. in. jako koordynator merytoryczny konferencji). "Po godzinach" rozwijam Fairylane - współtworzony przeze mnie startup, w którym powstają nowoczesne rozwiązania do efektywnej nauki języków. Bardzo bliskie mi jest wspieranie nauczycieli i metodyków w dążeniu do dobrostanu, a także pomoc nauczycielom na początku swojej drogi zawodowej - tak, by czuli się zaopiekowani i wyposażeni w praktyczne narzędzia niezbędne w ich pracy. Na łamach bloga chciałabym podzielić się z Tobą wybranymi aspektami swojej pracy, a także osobistymi przemyśleniami. Miłej lektury!

Archiwa