Pomysł na fotoprojekt na ferie i nie tylko

Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku zdecydowanie inne niż dotychczas, bowiem z powodu następstw pandemii koronawirusa wielu z naszych uczniów/ słuchaczy spędzi je w domu. Nie oznacza to, że nawet tych chwil spędzonych w domu mamy nie wykorzystać podczas zajęć!

  1. Poprośmy zatem uczniów, by robili telefonem przynajmniej jedno zdjęcie każdego dnia (zachęćmy, by codziennie było to zdjęcie wykonywania innej czynności/ innej sytuacji). 
  2. Następnie uczniowie przygotowują kolaż ze zdjęć (np. w programie Canva).
  3. W zależności od tego, jak dobrze członkowie grupy się znają (i w jakiej fazie procesu grupowego akurat są) losujemy osobę, która próbuje opowiedzieć o tym, co działo się podczas ferii kolegi / koleżanki lub autor zdjęć opowiada o feriach samodzielnie.

Można też poprosić uczniów, by wybrali jedno zdjęcie, a następnie do niego przygotowali pytania- zagadki dla innych uczestników zajęć. To zarówno pomoże w budowaniu relacji w grupie, jak i zachęci autorów zdjęć do mówienia. Zdjęcia, jak wiadomo są też świetną pamiątką, do której z pewnością przyjemnie będzie wrócić już po okresie bez zajęć.


A może Wy macie jakieś inne pomysły wykorzystania zdjęć? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close

O mnie

Magdalena Kaźmierkiewicz

Prywatnie - mama Małej Despotki (Karolki) i Pana Radosnego (Joachima) oraz żona Piotra, który wciąż inspiruje mnie do działania. Z wyboru - metodyk nauczania języków obcych (TE Sokrates), z pasji - twórca programów szkoleniowych (PASE 2018-19, IATEFL Poland 2019-). Nigdy nie brakuje mi pomysłów i energii, choć kawę uważam za napój życia :) Współtwórczyni startupu Fairylane - laboratorium twórczości aplikacji mobilnych do nauki języków. Na łamach bloga chciałabym podzielić się z Tobą wybranymi aspektami swojej pracy, a także osobistymi przemyśleniami. Miłej lektury!

Archiwa